narciarstwo biegowe

Czy narciarstwo biegowe jest dla dzieci?

Bardzo często narciarze wybierający biegówki mają wątpliwości, czy ten sport spodoba się ich dzieciom. Zwykle dlatego, że zakładają, że maluch będzie się po prostu nudził oglądając tylko (jeśli w ogóle) zmieniający się krajobraz i wykonując ciągle te same ruchy. Nie ma sensu się oszukiwać – obawy nie są bezpodstawne. Jednak jest kilka sposobów na to, żeby dzieci również odnalazły przyjemność w narciarstwie biegowym.

Zachęcajcie przez dawanie przykładu

Dzieciaki w pewnym wieku bardzo chcą naśladować rodziców. Warto skorzystać z tego czasu i im to umożliwić. Od najmłodszych lat nie zostawiajcie ich z opiekunką, czy u dziadków, tylko bierzcie ze sobą, kiedy sami wybieracie się na narty.

Tym bardziej, że stworzono specjalne wózki, dzięki którym nawet najmniejsze dzieci (już od 6 miesięcy) będą mogły wam towarzyszyć przez całą trasę. Wiadomo – nie jest to jeszcze zupełnie czynny udział, ale dziecko podpatrujące rodziców będzie zachwycone, kiedy już będzie mogło robić to samo, co oni.

Zorganizujcie zawody

Ten punkt dotyczy dzieci, które już zaczynają uprawiać narciarstwo biegowe. Jeśli wasze dziecko nie jest jedyne, możecie się dogadać z innymi rodzicami i przygotować konkurs dla maluchów. Nie musi to być wymagająca konkurencja, ani sprawdzanie czasu, w jakim dzieciaki przebiegną daną odległość. Wystarczy, że będą dwa warunki dziecięcego biegu i już w „nudy” można zrobić ekscytujące wydarzenie, o którym wasza pociecha długo nie zapomni. Zresztą wy też, bo jest spore prawdopodobieństwo, że będzie wam o nim ciągle opowiadać. Przynajmniej do następnego razu.

narty biegoweWspólnie wybierajcie ciekawe trasy

W końcu narciarstwo biegowe może być piękne. Grunt to nie poprzestać na stałej trasie, która dorosłemu by się znudziła, a co dopiero dziecku. Za każdym razem, kiedy planujecie wyskoczyć na biegówki, usiądźcie razem z maluchem i wspólnie przygotujcie trasę. Dziecko będzie uszczęśliwione robiąc coś tak istotnego dla powodzenia całej eskapady.

Zwracajcie uwagę na komfort dziecka

Podczas wybierania sprzętu dla dziecka, weźcie pod uwagę to, żeby było mu w nim wygodnie i żeby dobrze mu się prowadziło narty. Jeśli będą za długie, lub ich przyczepność nie będzie dostosowana do możliwości dziecka, to istnieje szansa, że nawet najwięksi mali entuzjaści zniechęcą się do twojego ulubionego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *