Czy warto kupić przyczepkę rowerową z amortyzacją?

Wśród nowoczesnych przyczepek rowerowych dostępne są zarówno modele z amortyzacją, jak i bez niej. Pierwsze, jak można się spodziewać, mają zauważalnie wyższe ceny. Czy faktycznie warto dopłacać do systemu amortyzacji przyczepki, czy lepiej wybrać model bez tego udogodnienia? Kiedy opłaca się zainwestować więcej i czy zawsze droższy znaczy lepszy?

Każdy rodzic chce dla dziecka jak najlepiej, z tego powodu bardzo często decydujemy się na zakup droższego wyposażenia, uzasadniając to twierdzeniem, że nie chcemy oszczędzać na potrzebach naszej pociechy. Często jest to postępowanie, które prowadzi niepotrzebnie do uszczuplenia zasobów rodzinnego portfela. Tracimy fundusze, przepłacając, a następnie jesteśmy zmuszeni ograniczyć inne dobra. Każdego zakupu, w tym również zakupu sprzętu rowerowego dla najmłodszych, należy dokonywać, uzgadniając szczegółowe potrzeby w konkretnej sytuacji i nasze ściśle określone oczekiwania.

Przyczepki rowerowe dla dzieci z ofert wiodących marek, w tym Thule, Croozez czy Queridoo, zapewniają małemu pasażerowi komfort podczas podróżny – jednak niektóre modele posiadają amortyzację, a inne nie. Czy zatem pierwsze, odpowiednio droższe, są bardziej wygodne od tych nieamortyzowanych?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Markowe przyczepki są bezpieczne dla dziecka i zapewniają spokojną podróż, niezależnie od wybranego modelu. Warto jednak dopasować przyczepkę do terenu, w jakim planujemy jeździć. Przyczepki rowerowe dla dzieci z amortyzacją sprawdzają się szczególnie w trudnym terenie. Zawieszenie dopasowuje się np. do potrzeb terenu leśnego i możliwa jest jazda po muldach, nierównym terenie, kamieniach, wystających korzeniach – bez odczuwalnych wstrząsów we wnętrzu kabinki.

Czy jednak amortyzacja będzie równie przydatna podczas jazdy w mieście? Niekoniecznie. Werdykt musiałby zostać wydany przez małego pasażera, jednak faktem jest, że podczas jazdy po asfalcie wystarczające są markowe modele dobrej jakości, bez amortyzacji. Przy jeździe po płaskim różnica może być praktycznie niewyczuwalna.

Przyczepki rowerowe dla dzieci bez amortyzacji

Jeśli zatem nie planujecie wypraw w teren, a jedynie szukacie przyczepki do jazdy po mieście, ewentualnie pobliskim parku, prawdopodobnie wystarczający okaże się model z nieco niższej półki cenowej. Możemy w tym przypadku zaoszczędzić na amortyzacji, za to wybrać przyczepkę, która będzie na przykład bogato wyposażona. Wśród popularnych przyczepek bez amortyzacji wymienić należy chociażby kultowy model Croozer Kid 1.

croozer kid 1Przyczepka rowerowa Croozer Kid 1 2017 bez amortyzacji, doskonała do jazdy po mieście

 

Queridoo Sportex i inne amortyzowane przyczepki

Przyczepki bez amortyzacji są dostępne w wersjach z regulowanym zawieszeniem oraz z amortyzacją, która sama dopasowuje do terytorium. Modele z obu grup nadają się bardzo dobrze do jazdy po nierównej nawierzchni i zapewnią dziecku spokojny sen nawet podczas naprawdę męczącej dla rodzica wycieczki. Wśród popularnych przyczepek z amortyzacją warto zwrócić uwagę między innymi na Queridoo Sportex.

queridoo sportex

 

 

 

 

Queridoo Sportex 1 2018 z regulowanymi amortyzatorami pozwalającymi dostosować zawieszenie do warunków na drodze

 

Jak widać, czasem nie warto dopłacać, nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort dziecka. W niektórych przypadkach prostsze rozwiązania okazują się wystarczające. Rodzicom lubiącym dalekie wycieczki wyłącznie po asfalcie – lub planującym głównie jazdę po mieście – polecamy modele przyczepek rowerowych bez amortyzacji.

1 thought on “Czy warto kupić przyczepkę rowerową z amortyzacją?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *