deska snowboardowa dla dzieci

Deska snowboardowa dla dzieci – jak wybrać?

Jeśli twoje dziecko jest amatorem zimowego szaleństwa, to często nie masz wyjścia. Czas pomyśleć o jego pierwszej desce snowboardowej. W tym miejscu bardzo często pojawia się pytanie o to, jak dobrać odpowiednią deskę dla dziecka. Nie jest to łatwa sprawa. Przede wszystkim dlatego, że chodzi o bezpieczeństwo twojej pociechy. Dlatego warto się przyjrzeć kilku parametrom, które musisz wziąć pod uwagę.

Długość deski snowboardowej dla dzieci

Długość deski to pierwsza rzecz, którą powinno brać się pod uwagę. W przypadku osób dorosłych, długość będzie dobierana do wzrostu, rozmiaru stopy, a także wcześniejszego doświadczenia. Inaczej jest, jeśli chodzi o dzieciaki – szczególnie te najmłodsze, które dopiero rozpoczynają snowboardową przygodę. Deska dla nich nie powinna być za długa, bo taką trudno prowadzić i mogą się po prostu zniechęcić.

Najwygodniej odejmij od wagi dziecka 20 i potem dodaj 100. To wskaże najlepszą długość deski dla dziecka. Oczywiście najpewniej znalezienie takiej w zwykłym sklepie będzie niemożliwe, ale bez obaw – wystarczy najbliższa, standardowa długość.

Innym sposobem jest wybranie deski po prostu krótszej od dziecka o 15, może 20 centymetrów. Ten sposób jest zbliżony do wyboru nart. Inna sprawa, że często wyniki będą podobne.

W każdym razie zakup desek o długości wskazanej w którymkolwiek z tych sposobów pozwoli na to, żeby dziecko mogło z nich korzystać przez kilka sezonów. Tylko że to jeszcze nie wszystko.

deski snowboardowe dla dzieciDeska snowboardowa dla dzieci – jak dobrać szerokość

Szerokość deski snowboardowej jest uzależniona od butów i wiązań. Odpowiednia będzie ta deska, na której dziecko może stanąć w butach jak do jazdy, a te nie będą wystawały poza krawędź. Inna sprawa, że równie ważne jest to, żeby pomiędzy końcem buta a deski też nie było szczególnie dużej przestrzeni.

Elastyczność deski dla dziecka

Deska snowboardowa dla dzieci powinna być elastyczna. Dzięki większej elastyczności sprzętu, najmłodsi adepci snowboardu mogą się szybciej uczyć jazdy, ponieważ ułatwia ona wykonywanie manewrów i łatwiej się ją prowadzi.

Deska dla dziecka powinna być lekka

Lżejsza deska, którą dziecko może spokojnie prowadzić, ale też przenosić, podnosi nie tylko jego możliwości. Wpływa też pozytywnie na poczucie samodzielności, które jest niezwykle istotne.

Symetryczność deski

Deska snowboardowa dla dzieci powinna być symetryczna na obu końcach. Przy takiej budowie dziecko szybko opanuje zarówno jazdę do przodu, jak i do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *