snowboardy burton

Jaki snowboard dla juniora

Jazda na desce to doskonały sport nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci i nastolatków. Aby nauka była przyjemna oraz aby przebiegała szybko i bezpiecznie, podstawą jest dobór odpowiedniej deski. Jaki snowboard kupić dla dziecka? Jaki będzie najlepszy na początek oraz jak dobrać jego rozmiar?

Odpowiednie dopasowanie deski snowboardowej to połowa sukcesu, jeśli chodzi o przyszłą naukę – tak w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Dobierając deskę dla juniora, należy uwzględnić nie tylko jej rodzaj i jakość, ale również wielkość.

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle zamierzamy snowboard zakupić. Jest również opcja wypożyczania sprzętu, co w przypadku najmłodszych może okazać się dobrym rozwiązaniem. Dzieci szybko rosną, zatem zmiana deski i butów może być konieczna już po jednym lub dwóch sezonach. Aby nie narażać się na duże wydatki, można przeczekać okres, gdy junior szybo dorasta i korzystać w wypożyczalni. W tym czasie jest też możliwość wypróbowania różnych desek i sprawdzenia, która najbardziej odpowiada dziecku.

Rossignol, Burton – snowboard dobrej marki

Jeśli jednak chcesz zakupić snowboard, pamiętaj o jakości. Nawet jeśli będziecie wymieniać deskę za rok, należy wybrać dobry sprzęt. Tylko taki będzie dla dziecka bezpieczny i pozwoli mu nabrać dobrej techniki. Sięgaj po markowe wyposażenie, Roxy, Rossignol, Burton. Snowboard możesz później odsprzedać. Zakup deski po kosztach nie jest dobrym rozwiązaniem. Snowboardy Burton są dostępne w rożnych opcjach cenowych i jeśli dobre rozejrzysz się po sklepach internetowych, możesz znaleźć naprawdę dobry sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze.

burton snowboard

 

 

Burton, snowboard Chicklet

Snowboardy Burton Chicklet są przeznaczone specjalnie dla dziewczynek pragnących rozpocząć przygodę z deską

Rozmiary deski snowboardowej dla dziecka

Snowboard musi mieć odpowiednią długość oraz szerokość. Specjaliści twierdzą, że początkujący snowboardzista powinien mieć krótki snowboard, który zapewni mu łatwiejsze skręcanie i szybsze opanowanie manewrów na stoku. Dopasowując deskę, należy kierować się aktualną wagą dzieka. Można posłużyć się wzorem: (waga dziecka – 20) + 100. Wynik, jaki otrzymamy, to długość snowboardu. Można także kierować się wzrostem, wybierając deskę, która sięga dziecku do brody.

Szerokość deski powinna być dopasowana do długości buta naszego młodego snowboardzisty. Aby dokonać pomiaru, musimy poprosić juniora, by wszedł na snowboard w butach. But snowboardowy nie powinien wychodzić za krawędź deski. Należy także zwrócić uwagę na odległość pomiędzy jednym i drugim butem, która nie powinna być za duża.

Dobrze dopasowana deska snowboardowa to już dobry początek. Jeśli dziecko doświadczy mniej trudności podczas nauki, z pewnością chętniej będzie podejmować kolejne kroki oraz będzie robić szybsze postępy na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *