przyczepka rowerowa dla dzieci

Na rower z dzieckiem – fotelik czy przyczepka?

Jeśli twoje dziecko jest jeszcze za małe, by jeździć na rowerze – nawet wyposażonym w dodatkowe kółka – nie oznacza to, ze musisz zrezygnować z zabierania go na wycieczki. Malucha można bezpiecznie transportować jednośladem, pozwalając, by od najmłodszych lat czerpał przyjemność z jazdy. Jak przewozić najmłodsze dzieci na rowerze i co jest lepsze, fotelik czy przyczepka rowerowa dla dzieci?

Rodzice mogą wybierać pomiędzy kilkoma rozwiązaniami w zakresie wyposażenia do transportu małych pasażerów rowerem. W sprzedaży dostępne są bezpieczne i wygodne przyczepki rowerowe dla dzieci, a także foteliki różnego rodzaju. Możemy wybierać pomiędzy fotelikiem do montażu z tyłu, na bagażniku – lub modelem do montażu z przodu, na kierownicy.

Jaki fotelik?

Fotelik do montażu na kierownicy to rozwiązanie dla najmłodszych dzieci. Maluch jest przewożony z przodu, pod czujnym okiem rodzica i nie zasłania swojemu opiekunowi widoku. Dziecko może przy tym bacznie obserwować otoczenie, patrzeć na drogę przed sobą oraz na boki.

Thule Ridealong

Jednym z nowszych modeli fotelików na kierownicę jest Thule Ridealong. Jest to uniwersalny model przeznaczony do montażu na kierownicach wszystkich typów. Thule Ridealong przeznaczony jest do transportu dzieci od 9 miesiąca do 3 roku życia. Model wyposażony jest w pasy zabezpieczające dziecko przed wyślizgnięciem. Nadaje się do jazdy po mieście, jak również w trudniejszym terenie, na przykład po lesie.

Thule RideAlong
Thule RideAlong

 

Fotelik z tyłu

Fotelik do montażu na bagażniku również ma swoje zalety. Jest przeznaczony także do transportu starszych dzieci. Wiele modeli pozwala na odchylenie oparcia, tak że dziecko może wygodnie podróżować w pozycji półleżącej. Mały pasażer ma jednak nieco ograniczone pole widzenia. Aby mieć go na oku, rodzic musi odwracać głowę.

Zalety przyczepki

Alternatywą dla fotelików są przyczepki rowerowe dla dzieci. Sprawdzają się one przede wszystkim podczas dłuższych wypraw, ale nie tylko. Mały pasażer może wygodnie i bezpiecznie podróżować w w przyczepce przez wiele godzin, ucinać sobie drzemki lub obserwować świat dookoła przez boczne i przednie okienka. Przyczepka rowerowa dla dzieci może być amortyzowana, dzięki czemu wstrząsy są mniej wyczuwalne, nawet gdy podróżujemy po nierównym terenie. W przyczepce dziecko ma nieco więcej swobody niż na foteliku i może zmieniać położenie ciała podczas długiej podróży.

Jeśli często jeździsz na rowerze po mieście, a także chcesz urządzać sobie dłuższe wycieczki terenowe, być może przyda wam się i przyczepka rowerowa dla dzieci, i fotelik. Każde z rozwiązań ma niewątpliwe zalety, a wybór powinien być dostosowany ściśle do konkretnych potrzeb. W każdym wypadku warto oczywiście wybierać markowe wyposażenie z atestami, spełniające wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa małych pasażerów.

2 thoughts on “Na rower z dzieckiem – fotelik czy przyczepka?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *