odzież rowerowa

Odzież rowerowa na trening

Sport to zdrowie, a trening rowerowy przynosi same korzyści. Czy to jazda na rowerze treningowym, spinning na siłowni czy regularne wycieczki jednośladem – po pewnym czasie z pewnością zauważymy pierwsze korzyści dla zdrowia i urody. Jak ubrać się na rower, by zyskać większy komfort i móc dać z siebie jeszcze więcej? Jaka jest najlepsza odzież rowerowa oraz czy faktycznie warto kupić profesjonalne wyposażenie?

Jeśli regularnie uprawiasz sport, wiesz, jak ważne jest ubranie na trening. Odpowiednie buty i przepuszczalna odzież zapewniają swobodę ruchu, komfort termiczny oraz przepuszczalność. Dzięki temu mniej odczuwa się skutki zmęczenia i można ćwiczyć dłużej oraz efektywniej. Dla kolarzy dostępna jest specjalna odzież rowerowa, która jest projektowana z myślą o opływowej sylwetce, ale nie tylko. Jakie korzyści zapewnia wyposażenie dla rowerzystów?

Spodenki rowerowe

Specjalne spodenki rowerowe mają komfortowy krój, przez co dobrze dopasowują się do sylwetki. Dzięki wykonaniu ze specjalnych materiałów są przepuszczalne i pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są spodenki rowerowe z tak zwanym pampersem, czyli wkładką na pośladki, podnoszącą komfort podczas długiej jazdy. Wkładka nie jest wbrew pozorom zarezerwowana dla profesjonalnych sportowców.

Odzież termoaktywna

W sklepach z odzieżą sportową i outdoorową dostępne są ubrania termoaktywne przeznaczone do biegania, na fitness, do chodzenia po górach i do jazdy na rowerze. Odzież termoaktywna jest wykonywana z nowoczesnych materiałów, które mają za zadanie odprowadzać wilgoć na powierzchnię, gdzie dochodzi do jej odparowania. Dzięki temu pot nie wnika we włókna i nie ma styczności ze skórą podczas treningu. Ubranie pozostaje suche i na dłużej zachowuje świeżość, a trening jest po prostu przyjemniejszy. Dodatkowo odzież jest przepuszczalna i pozwala skórze oddychać. Pełni także funkcje izolacyjną, dzięki czemu nie jest nam ani za zimno ani za gorąco. Należy oczywiście wybrać odpowiedni rodzaj odzieży do warunków, w jakich będziemy trenować oraz do formy aktywności.

Rękawiczki

Bardzo duży komfort podczas jazdy zapewniają rękawiczki rowerowe. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia podczas długich treningów. Zaciskanie rąk na kierownicy może prowadzić do powstawania odgnieceń, co może być szczególnie uciążliwe, jeśli jeździmy regularnie. Rękawiczki rowerowe skutecznie rozwiązują ten problem.

Bardzo ważne, by zakupiona odzież rowerowa wyróżniała się wysoką jakością. Warto kupować markowe wyposażenie sportowe, ponieważ wiele zależy od technologii wykonania i zastosowanych materiałów. Najlepiej zainwestować w porządne wyposażenie, które starczy na dłużej i rzeczywiście będzie spełniać swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *