spodnie na snowboard

Odzież snowboardowa i narciarska dla najmłodszych

Dzieci podczas zabawy na stoku oraz nauki jazdy na nartach czy na desce, są bardziej aktywne niż osoby dorosłe. Nie tylko często upadają, ale również siadają na śniegu. Cieszą się białym szaleństwem na własne sposoby, lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami itp. Odzież na stok dla malucha powinna być jeszcze bardziej szczelna niż dla dorosłego. Chodzi tu nie tylko o kwestię wodoszczelności, ale również odpowiedni krój poszczególnych elementów ubioru. Dziś podpowiemy, jak ubrać malucha na snowboard i narty.

Komfort malucha podczas pierwszych kroków na stoku narciarskim może zadecydować o jego postępach i chęci podejmowania dalszej nauki. Nic tak nie zniechęca, jak mokre ubranie, pot na plecach czy uczucie chłodu. Ubranie narciarskie bądź snowboardowe powinno mieć odpowiednie właściwości, nie tylko jeśli chodzi o dzieci, ale również osoby dorosłe. Chodzi o parametry takie jak przede wszystkim wodoszczelność, przepuszczalność, odpowiednia grubość i wygodny krój.

Membrana

Kurtki, spodnie na snowboard czy kombinezony mają za zadanie ogrzewać, ale tylko do takiego stopnia, jaki jest niezbędny przy danych warunkach pogodowych. Chodzi o to, by nie było nam za gorąco, gdy słońce wyjdzie zza chmur lub gdy rozgrzejemy się podczas szybkiej jazdy. Należy wybrać te elementy garderoby odpowiednio do warunków, w jakich planujemy uczyć się z dzieckiem jazdy na desce czy nartach. Należy zakupić kurtkę i spodnie na snowboard z odpowiednią membraną. Przy oślich łączkach i łatwych trasach w polskim klimacie wystarczająca okaże się prawdopodobnie membrana o standardowych parametrach. Ubrania mają chronić przed wnikaniem wody oraz pozwalać na odparowani wilgoci. Muszą też zapewnia dopływ powietrz z zewnątrz.

Wygoda przede wszystkim

Odzież na stok musi zapewniać maluchowi swobodę. Ma również za zadanie chronić przed dostawaniem się śniegu i wody pod spód. Zwróć uwagę na ściągacze w mankietach kurtki i w nogawkach spodni. Powinny być odpowiednio mocne, jednak nie mogą powodować ucisku. W przypadku dzieci dobrym rozwiązaniem jest wybór odzieży jednoczęściowej. Zamiast kurteczki i spodni możesz wybrać ciepły kombinezon, który daje swobodę i likwiduje problem dostawania się się śniegu pod kurteczkę.

Czapka i rękawiczki

Niezbędna będzie też ciepła i wygodna czapeczka oraz rękawice snowboardowe lub narciarskie. Wybierz np. czapkę z nausznikami lub model osłaniający buzię przed wiatrem oraz śniegiem. Czapeczki z daszkiem dobrze zabezpieczają przed oślepieniem przez promienie słoneczne (np. czapka Burton Ledge dziecięca).

 

czapka burton

Czapka Burton Ledge dziecięca w praktycznym daszkiem

 

Możesz wybrać rękawice snowboardowe lub narciarskie bez palców, które w przypadku małych dzieci bardzo często okazują się dobrym rozwiązaniem. Są ciepłe, wygodne i łatwe w zakładaniu.

Kompletując garderobę, zabierz ze sobą samego zainteresowanego, czyli przyszłego małego narciarza (snowboardzistę). Oprócz wygody i kwestii praktycznych znaczenie ma również design ubranek sportowych. Ładne wzory i kolory uprzyjemnią dziecku naukę i będą stanowić dla niego dodatkową zachętę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *