rowery dziecięce

Pierwsze rowery dziecięce – biegówki

Na swoją pierwszą biegówkę każde dziecko może wsiąść bardzo wcześnie – niektóre są przystosowane do potrzeb rocznych maluchów. Takie rowery dziecięce mają szereg zalet, które sprawiają, że – naszym zdaniem – warto rozważyć ich zakup na jak najwcześniejszym etapie życia.

Zalety rowerów dziecięcych

Rowery dziecięce to przede wszystkim idealny sposób na to, żeby kontynuować poznawanie świata. Przy okazji pozwalają skorzystać ze wszystkich zalet, których dostarcza jazda na rowerze. Wśród nich możemy wymienić w pierwszej kolejności rozwijanie zdolności motorycznych. Drugą, równie ważną, jest rozwój zmysłu równowagi, który pozwala na czucie ciała w przestrzeni. Dodatkowo, rowery dziecięce pozwalają na pobudzanie do aktywności całego ciała.

Jazda na rowerze umożliwia także naukę podejmowania decyzji i szybkiego reagowania na zdarzenia, które są od dziecka niezależne. Tym samym maluch szybko zyska umiejętności, które przydadzą się w całym, również dorosłym, życiu. Przy okazji, nauka jazdy na rowerze, tak jak nauka innych rzeczy, pozwala przezwyciężać porażki i dalej dążyć do osiągnięcia celu, choć, oczywiście, nie za wszelką cenę.

Wybór roweru dziecięcego

Rowery dziecięce powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku, ale też do wzrostu naszej pociechy. Nie ma sensu kupowanie roweru “na zapas”, bo ten będzie powodował dyskomfort i w dłuższym czasie może zniechęcić dziecko do tego rodzaju aktywności. Pierwsza biegówka powinna dostarczać nam możliwość regulowania przynajmniej siodełka i kierownicy, żeby nie okazało się, że konieczność wymiany na nowszy model przyjdzie wraz z kilkoma dodatkowymi centymetrami wzrostu.

Przy wyborze roweru dziecięcego dla tych maluchów, dla których będzie to pierwszy rowerek, warto rozważyć opcję z większą, niż dwa, liczbą kół. Przede wszystkim dlatego, że taką jazdę łatwiej jest opanować, a wtedy przesiadka na jednoślad będzie czystą przyjemnością. Jeśli zakup rowerka masz już za sobą, zerknij do naszego tekstu o tym, jak uczyć swoją pociechę jazdy na rowerze.

Rowery dziecięce to przede wszystkim przyjemność z jazdy. Jednak, jeśli ta na samym początku sprawia dużo trudności, to warto odłożyć czas nauki na inny termin, zamiast podejmować kolejne, nieudane próby. Dzięki temu maluch będzie mógł zmierzyć się ze swoimi słabościami bez presji, co przyniesie pozytywne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *