snowboard sklep

Pierwszy snowboard dla dziecka

Twoje dziecko marzy o tym, by jeździć na snowboardzie? By pierwsze kroki na stoku były dla niego zachęcające, należy jak najlepiej dobrać sprzęt, czyli deskę, wiązania i buty snowboardowe. Dobrze dopasowana deska to bezpieczeństwo, szybsze postępy w nauce i większa satysfakcja z jazdy. Jak kupić deskę snowboardową dla dziecka? Jaki rodzaj wybrać i w jaki sposób dopasować rozmiar?

Nauka zawsze związana jest z upadkami i nie da się ich uniknąć. Im jednak mniej wywrotek, tym więcej energii i mniejsze ryzyko zniechęcenia. Na początek warto zatem wybrać snowboard, który wybacza błędy i miękkie buty snowboardowe. Jazda ma być maksymalnie łatwa. Na doskonalenie techniki i ambitne sztuczki przyjdzie jeszcze pora. Jaki rodzaj deski snowboardowej wybrać dla dziecka na start?

Deski snowboardowe, podstawowe rodzaje

All mountain

Deski snowboardowe all mountain (allround) są najbardziej uniwersalne. Pozwalają na jazdę przodem i tyłem. Dają się łatwo prowadzić. Dobrze sprawdzają się podczas nauki jazdy na przygotowanych trasach.

Freestyle

Szerokie deski z małym wycięciem. Dobry wybór, jeśli celem jest między innymi przyszła nauka tricków. Deski snowboardowe freestyle nadają się do jazdy zarówno na trasach przygotowanych, jak i nieprzygotowanych.

Freeride

Uniwersalne deski, dłuższe, węższe i mocniej wcięte niż deski snowboardowe freestylowe. Sprawdzają się podczas jazdy poza trasami, na nieprzygotowanym śniegu. Nadają się do jazdy w puchu i odkrywania nowych terenów poza przygotowanym stokiem.

Deski freeride są raczej przeznaczone dla bardziej doświadczonych riderów. Najlepszym wyborem na początek okazuje się zazwyczaj snowboard all mountain.

Rozmiar deski snowboardowej – długość i szerokość

Przy doborze deski dla dziecka należy wziąć pod uwagę długość i szerokość snowboardu. Deska dla osoby początkującej, postawiona pionowo, powinna sięgać dziecku okolic od przedramienia do brody. Im dłuższa deska, tym większa stabilność, ale również trudniejsze wejście w skręt.

By ocenić szerokość deski, dziecko powinno mieć założone buty snowboardowe. Należy stanąć w nich na desce w pozycji jak do jazdy. Czubki butów i pięty powinny mieścić się w granicach deski. Przymiarki należy dokonywać razem z wiązaniami.

Snowboard, sklep ze sprzętem dla juniorów

Kiedy wiesz już, jaki rodzaj deski wybrać i jak ocenić rozmiar, przyszedł czas, by zakupić snowboard. Sklep snowboardowy, w którym dokonasz zakupu, powinien oferować duży wybór, tak by możliwe było dopasowanie idealnej deski do wzrostu dziecka. Jeśli poszukujesz markowego sprzętu dla dzieci w dobrych cenach, odwiedź snowboard sklep i poznaj aktualną ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *