sportowe prezenty dla dzieci

Sportowe prezenty dla dzieci pod choinkę. Sprawdzone pomysły

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, każdy rodzic zastanawia się jakie gwiazdkowe prezenty dla dziecka będą najlepszy. Prezenty pod choinkę dla dzieci to wyjątkowe podarunki, dzięki którym możemy w naszym dziecku zaszczepić żywą pasję do wybranych aktywności, np. malowania pastelami, śpiewania karaoke, grania na wybranym instrumencie, tańczenia, składania drewnianych modeli i wiele, wiele więcej. Dzięki odpowiednim prezentom, możemy wzbudzić zainteresowanie dziecka konkretnymi dziedzinami, w tym- sportem. Oprócz oczywistego wyboru, czyli zabawek, postaw w tym roku na prezent, który pobudzi chęć Twojego dziecka do uprawiania różnych, ciekawych aktywności fizycznych. Pokaż mu, że prezenty to nie tylko spełnienie ich dziecięcych marzeń, ale również wzbogacanie i rozwijanie umiejętności/pasji sportowych. Dlatego, sprawdź pomysły na sportowe prezenty dla dzieci.

sportowe prezenty dla dzieci rower

Prezenty dla dziecka pod choinkę – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając sportowy prezent dla dziecka, warto jest się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę wiek. Prezenty dla bardzo małych dzieci (do 5 lat) zdecydowanie różnią się, chociażby wielkością,niż te dla 10-latka (mimo tego, że ich przeznaczenie jest podobne). Drugą kwestią jest stopień zaawansowania umiejętności dziecka. Czy pociecha dopiero zaczyna przygodę z dana dyscypliną/aktywnością, czy chce rozwijać wcześniej zdobyte umiejętności? Kolejną kwestią jest obserwowanie swojego dziecka i wyłapanie jego predyspozycji i zainteresowań. Jeśli widzisz, że Twoja sześcioletnia córka stale mówi o jeździe na deskorolce, może warto to wykorzystać? Ostatnim aspektem jest określenie maksymalnego budżetu. To właśnie będzie główne kryterium podziału pomysłów na sportowe prezenty dla dzieci w tym artykule.

Wersja budżetowa – prezenty sportowe do 100 zł

sportowe prezenty dla dzieci 2018W tej kategorii, znaleźć możemy głównie akcesoria, które umilą chwile naszego dziecka w trakcie wykonywania aktywności fizycznych, bądź je ułatwią. Jeśli Twoje dziecko jeździ na nartach/snowboardzie lub dopiero będzie zaczynać swoją przygodę na stokach, warto zaopatrzyć go w brakujące lub nowe elementy garderoby czy wyposażenia, np.:
-ochraniacze na łokcie, kolana, biodra, nadgarstki
-ciepłą i termiczną bieliznę (leginsy, bluzka z długim rękawem)
-polar
-dziecięce rękawice (jeśli snowboard- z usztywnieniem nadgarstków)
-komin dziecięcy, który ochrania przed zimnem i wiatrem

Jeśli chodzi o inne gadżety sportowe, świetnym prezentem do 100 zł będzie:
-piłka nożna, siatkowa lub do koszykówki
-”trener piłki nożnej” lub mała bramka, które pozwalają na samodzielną grę w piłkę Twojego dziecka
-przedmioty np. hula hop, skakanka, guma
-kask i ochraniacze na rower/rolki/deskorolkę
-rakieta tenisowa dla początkujących wraz z zestawem piłeczek
-kolorowy bidon na rower

Oczywiście, zawsze dobrym pomysłem będzie zakup kolorowej odzieży sportowej. Tak samo jak dorośli, dzieci zwracają uwagę na swój wygląd, często porównując się z innymi. Nowe, różowe legginsy, T-shirt z ulubionym bohaterem czy najmodniejsze spodnie dresowe mogą sprawić, że dziecko będzie z dumą chodziło na dodatków zajęcia sportowe.

Średni budżet na sportowe prezenty- dla dzieci i nie tylko!

Jeśli Twój budżet to 200-300 zł, masz coraz więcej możliwości wyboru. Oprócz prezentów opisanych wcześniej, dobrym rozwiązaniem, które będzie odpowiednie dla starszych dzieci (około 8-10 lat) to wykupienie tzw. „prezentu marzeń”, czyli indywidualnie dobranej aktywności, która zazwyczaj jest niezapomniana zarówno dla nas jak i naszego dziecka. Masz do wyboru różne możliwości e np.:
-karnet na naukę jazdy konnej
-wykupienie wybranej przez dziecko lekcji tańca
-miesięczna nauka wybranego sportu walki (np. aikido, karate)
-lekcje jazdy na deskorolce
-karnet do parku trampolin i wiele innych!
Jest to świetna okazja do tego, aby zacząć spędzać czas wspólnie,gdyż prezenty tego typu mogą uwzględniać również rodziców.

Okres zimowy i wyjazdy w góry to idealny moment aby zaopatrzyć dziecko w akcesoria takie jak:
-odpowiednio dobrany kask sportowy
-kijki do nart dla dzieci (jeśli dziecko uczyło się jazdy bez, warto jest wprowadzać ten element stopniowo)
-kolorowa kurtka bądź spodnie na narty/snowboard
-łyżwy (na łyżwach mogą jeździć dzieci od 2 roku życia- wszystko zależy jednak od ich indywidualnych predyspozycji)

Taka suma pozwala również na zakup sprzętu, który może być wykorzystany już na wiosnę:
-dobrej deskorolki
-wrotek bądź rolek (dla starszych dzieci)-zwróć uwagę na jakość wykonania, zabezpieczenia kostki i stopy oraz materiał, z którego zbudowane są kółka
-pierwszego rowerka dla dzieci w wieku 2-3 lat (trójkołowy bądź taki bez pedałów)

Pomysły na prezenty dla dziecka powyżej 300 zł

sportowe prezenty dla dzieci podchoinkę

Jeśli dysponujesz budżetem powyżej 300 zł, masz możliwość zakupienia sprzętu zarówno narciarskiego jak i tego, który można wykorzystać wiosną i latem. Ponadto, możesz zastanowić się nad zakupem gadżetów, które są powiązane z pasją swojego dziecka, np.:
-oryginalna piłka Mistrzostw Świata
-zakup koszulki lub innego przedmiotu ulubionego sportowca
-narty razem z kijkami
-deska snowboardowa z wiązaniami
-wysokiej klasy rower górski (dla dzieci od ok. 6 roku życia)
-rower miejski dla dzieci (w ulubionym kolorze)

Sportowe prezenty dla dzieci mogą być spełnieniem marzeń Twojego dziecka. Ostatnim hitem wśród młodych osób jest dwukołowy, nowoczesny pojazd, wyposażony w silnik. Będzie odpowiedni dla dzieci od ok. 10 roku życia. Deska tego typu, na której można jeździć, gdy tylko pozwala na to pogoda, daje ogromną frajdę. Podobnym sprzętem będzie elektryczna hulajnoga. Koszt sprzętu tego typu zaczyna się od 1000 zł. Jeśli decydujesz się na prezent tego typu, nie zapominaj o dodatkowym wyposażeniu takim jak kask i ochraniacze na łokcie i kolana.

Jak widać, wybór odpowiedniego prezentu zależy od budżetu, ale również od zainteresowań i pasji Twojego dziecka. Pamiętaj, że sport ma być dla niego przyjemnością, a Ty dzięki odpowiedniemu prezentowi, możesz rozbudzić pasje i ukryte zainteresowania. A więc Rodzice, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *