skimboard

Skimboard – sport wodny dla każdego

Skimboard nie jest dobrze znanym sportem wodnym, Przede wszystkim dlatego, że – mimo rosnącej popularności – wciąż niewiele osób o nim słyszało. Tymczasem warto przyjrzeć się bliżej ślizganiu na desce, bo jest ono nie tylko przyjemne, ale również budżetowe, jeśli porównać z innymi sportami, które można uprawiać nad wodą.

Czym jest skimboard?

Skimboard to nazwa sportu, a jednocześnie jedynego, potrzebnego do niego, akcesorium. Skimboard to po prostu deska, która może mieć różne kształty (niekiedy można spotkać nawet okrągłe), która została specjalnie przygotowana, żeby umożliwić wykorzystywanie jej do ślizgania się na płytkiej (zaledwie kilkucentymetrowej) wodzie.

Upraszczając, skimboard jest tym, czym deskorolka na lądzie. Na skimboardach można wykonywać triki podobne do tych, które umożliwiają deski z doczepianymi kółkami. Różnica polega więc na podłożu – skimboard wymaga minimum wody. Na szczęście może być ona na tyle płytka, że do ćwiczeń, a nawet skimboardowych zawodów wcale nie trzeba morza, czy nawet jeziora. Wystarczy specjalnie przygotowany tor, co już nieraz można było zobaczyć na relacjach z mistrzostw w tym sporcie.

Co trzeba mieć, żeby uprawiać skimboard?

Tak, jak pisaliśmy na początku – do skimboardu wystarczająca jest deska. Oczywiście, przydatne są również stroje przeznaczone do sportów wodnych – szczególnie krótkie pianki. Jednak w tym przypadku nie są one żadnym must-have. T-shirt i krótkie spodnie również się sprawdzą. Choć warto mieć na uwadze tkaniny, z których są wykonane – dużą zaletą będą materiały szybkoschnące.

Jeśli chodzi o deski to tak, jak pionierzy skimboardu, możemy używać zwykłej sklejki. Jednak dziś nie musimy ograniczać się do aż tak podstawowych rozwiązań. W naszym zasięgu są skimboardy przygotowywane, między innymi, przez polskie firmy, np. GoZone i Pakalolo, które w procesie produkcji poddawane są termicznej obróbce, przez co wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym odpowiednio elastyczne.

Skimboard to świetny sposób na spędzanie czasu nad wodą dla dzieci. Jest tak, ponieważ one się świetnie bawią, a my możemy mieć je na oku ze względu na konieczność przebywania przy brzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *