koszulki rowerowe

Sport w życiu Twojego dziecka – najlepsze dyscypliny dla dzieci

Nie da się ukryć, że dzieci uwielbiają beztroską zabawę oraz przeróżne aktywności fizyczne. Oczywiście muszą być one dopasowane do charakteru jak i zainteresowań dziecka. Ruch na świeżym powietrzu to jedna z najlepszych form poznawania świata oraz rozwoju. Kiedy nadejdzie pewien etap w życiu malucha (zazwyczaj jest to około 5 lat), wspinanie po drabinkach czy zabawa w piaskownicy już nie jest tak ekscytująca. Warto w tym momencie postawić na sport i zainteresować nim dziecko.

Wybierając konkretną dyscyplinę warto wziąć pod uwagę zdanie malucha, jego charakter, preferencje i zainteresowania. Oprócz tego ważne są również predyspozycje fizyczne. Na tym etapie życia sport powinien być aktywną zabawą, a nie ciężkimi treningami, które mogą szybko zniechęcić potomka do jakiekolwiek aktywności fizycznej. Co więc wybrać? Jakie mamy obecnie możliwości?

koszulki rowerowe i pływanie

Po pierwsze – sztuki walki

Jedną z najczęściej wybieranych dyscyplin sportowych, na którą decydują się rodzice są szeroko pojęte sztuki walki. Pod tym pojęciem kryje się nie tylko sport. Oprócz ruchu dzieci otrzymują na zajęciach dawkę różnych, pozytywnych wartości etycznych. Okazuje się, że sztuki walki (np. karate, aikido) uczą dyscypliny, szacunki, wytrwałości, pewności siebie czy koleżeństwa. Jeśli chodzi o aspekt zdrowotny, rozwijają kondycję u dzieci, szybkość czy zwinność. Obecnie oferta zajęć tego typu jest bardzo zróżnicowana i występuje niemalże w każdym średnim i większym mieście.

Po drugie – pływanie

Pływanie to sport, który kochają zarówno dorośli jak i dzieci. Ruch w wodzie dodaje energii, relaksuje i jest świetną zabawą. Ponadto niezwykle wspomaga pracę mięśni. Obecnie na zajęcia w wodzie możemy zapisać nawet noworodki. Na regularne lekcje pływania powinny uczęszczać dzieci zdrowe, jak i te z wadami postawy. Jest to również aktywność, która rzadko powoduje jakiekolwiek urazy.

Po trzecie – jazda na rowerze

Jazda na rowerze to sport, na którego uprawianie nie trzeba nikogo namawiać. Jest to świetna aktywność, którą można wykonywać całą rodziną. Nasz kraj ogarnęła swoista moda na rowery. Świadczy to o coraz większej świadomości wśród ludzi i prozdrowotnego podejścia do życia. Wspólne wypady rowerowe nie mogą jednak obyć się bez odpowiedniej odzieży i zestawu ochronnego. Warto zaopatrzyć się w koszulki rowerowe i spodenki rowerowe, kask, rękawiczki. Pamiętaj, że dla dziecka przejście z rowerku z 4 kółkami na ten tradycyjny to wielkie wydarzenie, które warto wspierać. Daj dziecku czasu i pozwól aby dokonało tego kroku we własnym tempie.

koszulki rowerowe dla dzieci

Po czwarte – piłka nożna

Uwaga, ta aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla chłopców! Coraz częściej to właśnie dziewczynki są zainteresowane uprawianiem tego sportu drużynowego. Gry zespołowe niosą za sobą masę korzyści. Przede wszystkim, niezwykle rozwijają umiejętności interpersonalne. Ponadto uczą dzieci przestrzegania zasad oraz niezwykle ważnej- pracy w grupie. Sport jakim jest piłka nożna kształtuje w dzieciach orientację, refleks, spostrzegawczość czy samodzielność. Ponadto, regularne treningi i zawody mobilizują do aktywności fizycznej.

Rozpoczęcie treningów piłkarskich we wczesnym dzieciństwie może spowodować narodzenie się ogromnej pasji w dziecku. Już na tym etapie możemy również znaleźć ogromne talenty, które odpowiednio poprowadzone mogą liczyć na wielka karierę sportową. Jeśli Twoje dziecko ma dobrą kondycję oraz dużą motywację, nie czekaj tylko zapisz je do pobliskiej drużyny sportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *