wózki kalisz

Wózki do biegania dla aktywnych rodziców

Po narodzinach dziecka rodzice wcale nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej. Wprost przeciwnie! Spacery z wózkiem to najlepsza okazja dla mamy, by powrócić do formy po ciąży, a dla taty – by połączyć trening z opieką nad maluchem. Aby aktywnie spędzać czas małym dzieckiem, możesz zaopatrzyć się w wózek biegowy. Czym charakteryzują się sportowe wózki, czyli tak zwane biegówki? Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu?

Wózki do biegania są doskonałe dla rodziców, którzy lubią aktywność fizyczną i chcą nie tylko spacerować, ale również trenować z dzieckiem. W sprzedaży dostępne są modele, które łączą funkcję spacerówki i biegówki. Jak to możliwe? Dzięki blokowanemu przedniemu koło. Jest to pierwsza funkcja, na którą warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru wózka.

Wózek biegowy czy spacerówka?

Sztywne koło to większe bezpieczeństwo podczas biegania i możliwość osiągania dużych prędkości. Wózek jedzie prosto i nie ma możliwości, by doszło do niekontrolowanych skrętów. Jeśli planuje się zakup wózka typowo sportowego, przeznaczonego wyłącznie do biegania z dzieckiem, można zdecydować się na model, w którym przednie kolo jest sztywne.

W wielu biegówkach koło można jednak odblokować, przekształcając biegówkę w wózek spacerowy. Taki wózek biegowy jest bardziej uniwersalny i warto kupić go, gdy zależy nam na modelu, którym łatwo będzie można manewrować na ulicy, w sklepie itp.

Wózki do biegania z amortyzacją

Jeśli chcesz biegać z dzieckiem – i do tego celujesz w wycieczki terenowe, możesz zakupić wózek biegowy z amortyzacją. Taki wybór warto rozważyć, gdy często biega się po lasach, w górach, a nie tylko na przygotowanych ścieżkach i utwardzanych alejkach. Amortyzacja jest szczególnie ważna w trudnym terenie, gdy na drodze napotykamy nierówności. Podczas jazdy po mieście system amortyzacji w wózku może okazać się zbędny, gdyż zwykłe wózki do biegania również dobrze zabezpieczają przed niewielkimi wstrząsami dzięki stabilnej, specjalnie opracowanej konstrukcji i miękkim fotelikom.

Kwestia bezpieczeństwa

Kupując wózek biegowy, należy zwrócić szczególną uwagę na elementy zabezpieczające dziecko podczas jazdy. Pierwszy z nich to oczywiście pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, w które wyposażona jest większość nowoczesnych modeli. Wózek powinien też być wyposażony w odblaski zapewniające bezpieczeństwo po zmroku, hamulec ręczny i linkę na nadgarstek dla rodzica. Ze względów bezpieczeństwa oparcie powinno być lekko pochylone do tyłu. Warto wybrać model z regulacją, by maluch mógł wygodnie drzemać podczas wycieczek.

Wózki Kalisz

Jeśli chcesz kupić biegówkę, ale jeszcze nie wiesz, jaki dokładnie model wybrać, możesz pokusić się o wypożyczenie wózka. W kilku miejscowościach funkcjonują wypożyczalnie, które udostępniają rodzicom nowoczesne sportowe wózki. Kalisz jest jednym z miast, gdzie możesz nie tyko na żywo zobaczyć najnowsze wózki znanych marek, jak Baby Jogger, Bob, Thule, X-Lander i innych, ale również wypożyczyć biegówkę na wycieczkę i ostatecznie także kupić wybrany model. By poznać ofertę online, sprawdź wózki Kalisz. Poznaj najnowsze biegówki z amortyzacją i bez, komfortowe, bezpieczne oraz mobilne.

1 thought on “Wózki do biegania dla aktywnych rodziców”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *